PARAFIA POD WEZWANIEM ŚIĘTEGO JUDY TADEUSZA APOSTOŁA W ŁODZI

Święty Judo Tadeuszu - módl się za nami

ŻYWA RÓŻA

 

Żywa Róża - Koło Żywego Różańca Świętego

Tekst alternatywny "Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu". Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tą, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesięcu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwudziestu. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie czści i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę. Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc. Spotkania Żywego Różańca naszej parafii odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 .

 

Na terenie Parafii działają trzy koła Żywego Różańca (dwa przy kościele parafialnym i jedno przy wspólnocie sióstr św. Rodziny)
 

I Koło Żywej Róży

Bartkiewicz Maria
Białkowska Iwona
Dacko Katarzyna
Dziębor Genowefa
Filipek Alicja
Gryglicka Joanna
Jeziorska Monika
Każuła Janina
Krasińska Helena
Królikowska Dorota
Krzeszewska Czesława
Kunikowska Beata
Lipińska Danuta
Łabędzka Władysława
Rysiak Halina
Ozimek Czesława
Pawłowska Regina (zelatorka)
Rataj Janina
Sadowska Elżbieta
Skonka Jadwiga

II Koło Żywej Róży

Bednarek Eugenia
Ferenc Danuta
Góralczyk Genowefa
Gruszczyńska Bożena
Gruszczyńska Sylwia
Kazimierczak Maria
+ Kołodziejczak Jadwiga zm. 17.08.2015 r.
Krajewska Władysława
Łabędzka Stanisława
Maciejewska Janina
Makowska Irena
Mikołajczyk Agnieszka (zelatorka)
Ozimek Zofia
Piciulewicz Danuta
Pieniak Maria
Pietrasik Róża
Pietrzykowska Lucyna
Sowińska Teresa
Wolska Wanda
Zommer Irena

O parafii

Parafia św. Judy Tadeusza Apostoła w Łodzi – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Łódź-Stoki archidiecezji łódzkiej. Leży w północnej części miasta z siedzibą przy ulicy Antoniego Książka 40. Parafia erygowana 1 października 1989 przez biskupa Władysława Ziółka poprzez wydzielenie obszaru z północnej części parafii Opatrzności Bożej (osiedli Rogi i Powstania 1863 r.).

Kontakt z nami

Ks. Proboszcz - tel.: 42 659 99 16, e-mail: juda@archidiecezja.lodz.pl
Ks. Andrzej - tel.: 42 659 99 17
Admininistracja strony, e-mail: lukasz0694@gmail.com