PARAFIA POD WEZWANIEM ŚIĘTEGO JUDY TADEUSZA APOSTOŁA W ŁODZI

Święty Judo Tadeuszu - módl się za nami


STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (ROK A)

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (ROK A)

1. W dniu dzisiejszym Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

2. W najbliższym tygodniu (włącznie z Triduum Paschalnym) można przystąpić do Sakramentu Pojednania i Pokuty (Spowiedź św.) od godz. 17.00

3. Od czwartku 9.04 do soboty 11.04 Triduum Paschalne:

- Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

- Wielki Piątek o godz. 18.00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ

- Wielka Sobota o godz. 18.00 Msza Święta Wigilii Paschalnej. W tym roku w związku z panującą pandemią koronawirusa rezygnujemy z obrzędu błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. Obrzęd ten zastępuje błogosławieństwo posiłku dokonane w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

https://www.archidiecezja.lodz.pl/2020/03/celebracje-wielkiego-tygodnia-2020-roku-w-archidiecezji-lodzkiej-zarzadzenie/

4. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - WIELKANOC - Msze Święte według następującego porządku:

- Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 8.00 ( nie będzie procesji rezurekcyjnej - zostaje ona zastąpiona chwilą adoracji Najświętszego Sakramentu połączoną z biciem dzwonów)

- pozostałe Msze o 10.00, 12.00 i 18.00;

- przed Mszami oraz po ich zakończeniu można przystąpić do Komunii Świętej zachowując przepisy bezpieczeństwa wynikające z zarządzeń Władz Państwowych. Podczas sprawowania obrzędów liturgicznych w budynku świątyni może przebywać do 5 osób ( nie licząc osób posługujących )

Powyższe ogłoszenia zostały przygotowane w oparciu o Zarządzenie Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Łódzkiej - CELEBRACJE WIELKIEGO TYGODNIA 2020 ROKU W ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ z dn. 31 marca 2020 roku.

WAŻNE OGŁOSZENIA - KORONAWIRUS COVID19

Drodzy Parafianie, ważny komunikat!!

1) Każdego dnia aż do Świąt Wielkanocy istnieje możliwość korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania (spowiedź święta) od godziny 17 do Mszy wieczornej 18:00

2) W Niedziele Palmową po Mszy Świętej o godzinie 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godziny 12:00. Będziemy się modlić w intencji ustąpienia koronowianina COVID19 w Polsce i na całym świecie. Podczas Adoracji będzie można przystąpić do Komunii Świętej.

Bardzo prosimy o stosowanie się do przepisów zgromadzeniach wydanych przez władze państwowe, Ministerstwa Zdrowia i GIS na okres Stanu Epidemii.

Drodzy Parafianie trzymajmy się nakazów, które pomogą w walce z koronawirusem. Módlmy się co dziennie do Naszego Patrona, który jest orędownikiem i patronem w sprawach trudnych i beznadziejnych !!!!

Zdrowia i Błogosławieństwa życzą: Ksiądz Proboszcz Piotr Miler i Ksiądz Wikariusz Andrzej Sobstel.

Z Panem Bogiem

Pozostałe aktualności

O parafii

Parafia św. Judy Tadeusza Apostoła w Łodzi – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Łódź-Stoki archidiecezji łódzkiej. Leży w północnej części miasta z siedzibą przy ulicy Antoniego Książka 40. Parafia erygowana 1 października 1989 przez biskupa Władysława Ziółka poprzez wydzielenie obszaru z północnej części parafii Opatrzności Bożej (osiedli Rogi i Powstania 1863 r.).

Kontakt z nami

Ks. Proboszcz - tel.: 42 659 99 16, e-mail: juda@archidiecezja.lodz.pl
Ks. Andrzej - tel.: 42 659 99 17
Admininistracja strony, e-mail: lukasz0694@gmail.com