PARAFIA POD WEZWANIEM ŚIĘTEGO JUDY TADEUSZA APOSTOŁA W ŁODZI

Święty Judo Tadeuszu - módl się za nami


STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI

WAŻNY KOMUNIKAT !!!!!!

" Ból i smutek po stracie tak bliskiej dla Nas osoby niech złagodzi prawda, że nie umiera Ten, kto pozostaje w Naszych sercach"

Nakłoń, Panie, ucho ku prośbom pokornie przez nas zanoszonym do Twego miłosierdzia i umieść w krainie pokoju i światłości duszę Twojego sługi, a naszego Proboszcza, Mentora i przyjaciela Księdza Kanonika Piotra Milera, któremu kazałeś odejść z tego świata, oraz włącz Go do społeczności Twoich Świętych.

Spraw, prosimy Cię, Panie, aby ta modlitwa wyjednała zbawienie duszy Twojego sługi, za którym pokornie błagamy.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (ROK A)

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (ROK A)

1. W dniu dzisiejszym Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

2. W najbliższym tygodniu (włącznie z Triduum Paschalnym) można przystąpić do Sakramentu Pojednania i Pokuty (Spowiedź św.) od godz. 17.00

3. Od czwartku 9.04 do soboty 11.04 Triduum Paschalne:

- Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

- Wielki Piątek o godz. 18.00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ

- Wielka Sobota o godz. 18.00 Msza Święta Wigilii Paschalnej. W tym roku w związku z panującą pandemią koronawirusa rezygnujemy z obrzędu błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. Obrzęd ten zastępuje błogosławieństwo posiłku dokonane w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

https://www.archidiecezja.lodz.pl/2020/03/celebracje-wielkiego-tygodnia-2020-roku-w-archidiecezji-lodzkiej-zarzadzenie/

4. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - WIELKANOC - Msze Święte według następującego porządku:

- Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 8.00 ( nie będzie procesji rezurekcyjnej - zostaje ona zastąpiona chwilą adoracji Najświętszego Sakramentu połączoną z biciem dzwonów)

- pozostałe Msze o 10.00, 12.00 i 18.00;

- przed Mszami oraz po ich zakończeniu można przystąpić do Komunii Świętej zachowując przepisy bezpieczeństwa wynikające z zarządzeń Władz Państwowych. Podczas sprawowania obrzędów liturgicznych w budynku świątyni może przebywać do 5 osób ( nie licząc osób posługujących )

Powyższe ogłoszenia zostały przygotowane w oparciu o Zarządzenie Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Łódzkiej - CELEBRACJE WIELKIEGO TYGODNIA 2020 ROKU W ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ z dn. 31 marca 2020 roku.

WAŻNE OGŁOSZENIA - KORONAWIRUS COVID19

Drodzy Parafianie, ważny komunikat!!

1) Każdego dnia aż do Świąt Wielkanocy istnieje możliwość korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania (spowiedź święta) od godziny 17 do Mszy wieczornej 18:00

2) W Niedziele Palmową po Mszy Świętej o godzinie 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godziny 12:00. Będziemy się modlić w intencji ustąpienia koronowianina COVID19 w Polsce i na całym świecie. Podczas Adoracji będzie można przystąpić do Komunii Świętej.

Bardzo prosimy o stosowanie się do przepisów zgromadzeniach wydanych przez władze państwowe, Ministerstwa Zdrowia i GIS na okres Stanu Epidemii.

Drodzy Parafianie trzymajmy się nakazów, które pomogą w walce z koronawirusem. Módlmy się co dziennie do Naszego Patrona, który jest orędownikiem i patronem w sprawach trudnych i beznadziejnych !!!!

Zdrowia i Błogosławieństwa życzą: Ksiądz Proboszcz Piotr Miler i Ksiądz Wikariusz Andrzej Sobstel.

Z Panem Bogiem

Pozostałe aktualności

O parafii

Parafia św. Judy Tadeusza Apostoła w Łodzi – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Łódź-Stoki archidiecezji łódzkiej. Leży w północnej części miasta z siedzibą przy ulicy Antoniego Książka 40. Parafia erygowana 1 października 1989 przez biskupa Władysława Ziółka poprzez wydzielenie obszaru z północnej części parafii Opatrzności Bożej (osiedli Rogi i Powstania 1863 r.).

Kontakt z nami

Ks. Proboszcz - tel.: 42 659 99 16, e-mail: juda@archidiecezja.lodz.pl
Ks. Andrzej - tel.: 42 659 99 17
Admininistracja strony, e-mail: lukasz0694@gmail.com